Skontaktuj się z nami już dziś!

WYŚLIJ ZAPYTANIE !
do kasy suma: 0,00 zł

 

Grzejniki łazienkowe z podłączeniem bocznym

PODŁĄCZENIE BOCZNE

Na stronie sklepu w standardzie grzejniki łazienkowe z podłączeniem bocznym o rozstawie przyłączy 500 mm.

Jeśli szukasz innego rozstawu aniżeli standard 500 mm - to nie problem !!!

Firma TERMIX i REGNIS są w stanie zrobić dla Państwa inny rozstaw przyłącza bocznego.

Interesuje Cię inny rozstaw ?

Napisz do nas: biuro@grzejnikinowoczesne.pl

Grzejniki łazienkowe drabinkowe podłączenie boczne

Grzejnik łazienkowy z podłączeniem bocznym to w dzisiejszych czasach żaden problem. Coraz więcej firm aby sprostań zapotrzebowań klientom produkuje drabinki łazienkowe z podłączeniem bocznym. Grzejnik łazienkowy z podłączeniem bocznym najczęściej montowany jest w blokach, gdzie są lub były zamontowane grzejniki żeliwne starego typu. W starym budownictwie podłączenie boczne było w standardzie i nie ma możliwości ich przerobienia bez zgody np. Spółdzielni lub jest to problematyczne.

Mieszkańcy bloków nie są już zmuszeni do montażu niepraktycznych grzejników płytowych czy żeliwnych. Grzejnik łazienkowy z podłączeniem bocznym może być zamiennikiem starego typu grzejnika bez bałaganu i przerabiania instalacji C.O. Dzięki tej możliwości mogą Państwo podłączyć drabinkę łazienkową, która poza funkcją grzewczą i dekoracyjną będzie także suszarką na ręczniki.

Wśród modeli grzejników znajdziemy tradycyjne płaskie drabinki takie jak np. Regnis: ŁEZKA PROSTA, ŁEZKA RETRO oraz drabinki wygięte Termal PATIO lub EREBUS. Jeśli jednak szukasz grzejnika łazienkowego z podłączeniem bocznym w wersji nowoczesnej, dekoracyjnej to na zasługę zasługuje np. grzejnik Regnis KREON lu grzejnik ŁEZKA 3D.

Rozstaw przyłączy bocznych w grzejnikach łazienkowych

W standardzie grzejniki łazienkowe mają rozstaw przyłączy bocznych o rozstawie 500 mm. Rozstaw 500 mm to właśnie taki sam jak stare grzejniki żeliwne - i jest to najczęściej spotykany rozstaw w grzejnikach łazienkowych bocznych. Bardzo często podłączenie boczne rozmieszczone jest dokładnie  po środku grzejnika i nie trzeba podawać strony podłączenia ( grzejnik odwracalny ). Jednakże w niektórych modelach stronę podłączenia należy określić - informacja ta jest podana na stronie internetowej sklepu w opisie grzejnika.

Co jednak jeśli mamy inny rozstaw ? W tych czasach to już nie problem. Wiele firm produkujących grzejniki łazienkowe dla klienta zrobi praktycznie wszystko. Producentem dla, którego inny przyłącz niż standard jest REGNIS lub TERMIX - firmy te zrobią grzejnik z podłączeniem bocznym o innym rozstawie ale także o różnym usytuowaniu przyłączy.

Rodzaje zaworów do grzejnika łazienkowego z podłączeniem bocznym

Przy wyborze zaworów do grzejnika łazienkowego z podłączeniem bocznym musimy zwrócić uwagę na to jak mamy wyprowadzone rurki doprowadzające wodę go grzejnika. Głowica termostatyczna w przypadku podłączenia bocznego zawsze będzie znajdować się na górnej rurce - na zasilaniu.

Jeśli rurki wychodzą ze ściany ( zdjęcie poniżej ) - tym przypadku szukamy zaworów wersji kątowej ( głowica skierowana będzie na łazienkę ). Jeśli zależy mam na miejscu w przypadku płaskiego grzejnika możemy zastosować zawory osiowe ( głowica nie wychodzi na łazienkę a jest skierowana w dół ).

podłączenie katowe

 

Jeśli rury wychodzą z boku w tym przypadku podłączamy grzejnik za pomocą zaworów prostych ( rysunek poniżej )

podłączenie boczne proste

W konkretnym grzejniku pod opisem grzejnika znajdują się produkty polecane czyli pokazane są zawory dedykowane do danego grzejnika.

 

Montaż grzałki elektrycznej w grzejniku łazienkowym z podłączeniem bocznym

Większość grzejników łazienkowych z podłączenie bocznym ma możliwość podłączenia grzałki elektrycznej, dzięki której możemy ogrzać łazienkę lub wykorzystać grzejnik jako suszarkę łazienkowa. Grzałka montowana jest zawsze po przeciwnej stronie od zaworów. Montaż grzałki jest bardzo prosty - polega tylko na wkręceniu grzałki bezpośrednio w kolektor pionowy ( boczną rurkę ) od dołu.

Montaz grzałki w grzejniku bocznym

Montując grzałkę elektryczną w grzejniku wodnym musimy wziąć pod uwagę moc grzejnika w Watach. Moc grzałki powinna być mniejsza od mocy grzejnika na parametrach 75/65/20 o około 20 % lub taka sama - jednak nie może przekraczać mocy grzejnika - może to spowodować uszkodzenie i spalenie grzałki elektrycznej.

DANE KONTAKTOWE

MASZ PYTANIE ???

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

e-mail: biuro@grzejnikinowoczesne.pl

tel: 601 718 630

Promocje
Wąski grzejnik Terma EASY 960x200  ( moc 131 Wat ) - rozstaw przyłączy 160 mm  - CZARNY MAT
Wąski grzejnik Terma EASY 960x200 ( moc 131 Wat ) - rozstaw przyłączy 160 mm - CZARNY MAT

750,00 zł

Cena regularna: 820,00 zł

Najniższa cena: 820,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium