Skontaktuj się z nami już dziś!

WYŚLIJ ZAPYTANIE !
do kasy suma: 0,00 zł
Promocje
Wąski grzejnik Terma EASY 960x200  ( moc  187 Wat ) - rozstaw przyłączy 160 mm  - CZARNY MAT
Wąski grzejnik Terma EASY 960x200 ( moc 187 Wat ) - rozstaw przyłączy 160 mm - CZARNY MAT

750,00 zł

Cena regularna: 820,00 zł

Najniższa cena: 820,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

GRZEJNIK UKRYTY W PODŁODZE

Grzejniki kanałowe

GRZEJNIK W PODŁODZE

ZASTOSOWANIE GRZEJNIKÓW KANAŁOWYCH

Ogrzewanie kanałowe ( grzejnik umieszczony w podłodze ) to alternatywa dla tradycyjnych grzejników umieszczanych standardowo na ścianie. Grzejniki kanałowe doskonale ogrzewają pomieszczenia, chroniąc przed napływem chłodnego powietrza z tarasów i balkonów - czyli poprzez duże okna. Współczesne budynki mają duże przeszklenia, sięgające od podłogi aż po sam sufit. Dzięki dużym przeszkleniom pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i są doskonale oświetlone naturalnym światłem dziennym.

Grzejniki najskuteczniej ogrzewają pomieszczenie, gdy są zainstalowane w najchłodniejszym miejscu czyli pod oknem. W pomieszczeniu z dużymi przeszkleniami montaż zwykłego grzejnika jest nieestetyczny a często wręcz niemożliwy w związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest właśnie grzejnik kanałowy. Bo grzejnik kanałowy to właśnie grzejnik ukryty w podłodze, jedynym widocznym elementem jest kratka przykrywająca grzejnik.

Grzejnik kanałowy pozwala na estetyczne wykończenie pomieszczenia, zajmuje minimalną ilość miejsca i daje pełną swobodę przy aranżacji pomieszczenia według indywidualnych upodobań.

Kiedyś grzejniki kanałowe można było spotkać w budynkach użyteczności publicznej np. w biurach, pomieszczeniach wystawowych ( salony samochodowe ) oraz kościołach. W dzisiejszych czasach ogrzewanie kanałowe zdominowało nowoczesne budownictwo mieszkaniowe wypierając tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe. Grzejnik kanałowy możemy wkomponować w pomieszczenie nie ingerując w jego wystrój montując kratkę w takim samym kolorze co podłoga.

RODZAJE GRZEJNIKÓW KANAŁOWYCH

  • GRZEJNIK KANAŁOWY BEZ WENTYLATORA

Grzejnik w podłodze bez wentylatora przeznaczone są nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, bardzo często montuje się grzejniki spełniając tzw. kurtynę powietrzną. Elementem grzejnym w grzejniku bez wentylatora jest miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła umieszczony w stalowej wannie. Grzejnik kanałowy zaleca umieścić wzdłuż zewnętrznych przegród przeszklonych. Takie usytuowanie pozwoli na stworzenie osobliwej kurtyny powietrznej, separującej ciepłe i zimne powietrze oraz niedopuszczającej do tzw. wlewania się chłodu przy podłodze, czego efektem jest minimalizacja strat ciepła oraz zwiększenie efektywności całej instalacji. Duże przestrzenie okienne mają tendencję do parowania a tym samym ściekania wody z okna na podłogę - wykorzystując grzejnik kanałowy bez wentylatora możemy się z tym problemem rozstać raz na zawsze. Zaleca się aby grzejnik kanałowy bez wentylatora miał co najmniej taka samą długość co powierzchnia przeszklona a najlepiej jeśli będzie nawet ciut dłuższy od ramy okiennej. Grzejnik kanałowy bez wentylatora idealnie sprawdzi się nie tylko w pokojach dziennych ale także w sypialni.

  • GRZEJNIK KANAŁOWY Z WENTYLATOREM

Grzejniki kanałowe z wentylatorem są idealnym rozwiązaniem ogrzewania pomieszczeń o dużej powierzchni użytkowej. Stanowią podobnie jak grzejniki bez wentylatora doskonałe źródło ciepła w pomieszczeniu o znacznym przeszkleniu przegród budowlanych.. Poprzez dodatkowe zastosowanie cichych wentylatorów, przy niewielkich rozmiarach grzejnika uzyskano urządzenie grzewcze o bardzo dużej wydajności cieplnej. Grzejnik kanałowy z wentylatorem może być krótszy od przestrzeni okiennej aniżeli jest to zalecane w przypadku grzejnika bez wentylatora. W środku wanny oprócz wymiennika ciepła zamontowane są wentylatory - ilość wentylatorów uzależniona jest od długości grzejnika.

 

ELEMENTY SKŁADOWE GRZEJNIKA KANAŁOWEGO

  • wanna

Wana czyli obudowa grzejnika kanałowego w której zamontowany jest na stałe miedziano - aluminiowy wymiennik ciepła z zaworem odpowietrzającym. Dodatkowym elementem, który znajduje się wannie w przypadku grzejników kanałowych z wentylatorami są oczywiście ciche wentylatory. Ilość wentylatorów w grzejniku kanałowym jest uzależniona od długości grzejnika.

  • obramowanie

Niektóre Firmy jak np. Verano jako dodatkowy element posiada w swojej ofercie obramowanie do grzejnika. Obramowanie to nie jest elementem obowiązkowym, stanowi funkcję dekoracyjną oraz kamuflującą łączenie grzejnika z podłogą. Dostępne są dwa rodzaje obramowań: L i F. Obramowanie L zalecane jest w przypadku podłogi kamiennej lub z kafli. Obramowanie F - zalecane w przypadku podłogi drewnianej lub paneli. Obramowanie jest elementem który należy zakupić osobno.

  • kratka

Kratka to jedyny element widoczny po zamontowaniu grzejnika w podłodze. kierując się doborem kratki warto sugerować się nie tylko rodzajem podłogi ale także stylistyką pomieszczenia. Kratki do grzejników kanałowych mogą być wykonane z drewna lub aluminium zarówno naturalnego jak i anodowanego, który jest w wielu kolorach do wyboru. Niektóre kratki wykonane są ze stałych elementów ( kratki sztywne ) oraz kratki zwijane - kraki zwijane są praktyczniejsze - ułatwiają demontaż oraz łatwiejszy jest dostęp do grzejnika w celu usunięcia w nim np. zanieczyszczeń. Kratka podobnie jak obramowanie nie są na wyposażeniu grzejnika i należy zakupić ją oddzielnie.

  • sterowanie

Sterowanie to kolejny ważny element systemu. Sterowanie grzejnikiem uzależnione jest od tego czy grzejnik posiada wentylator czy tez nie.

Najprostszym sterowaniem grzejnikiem bez wentylatora jest sterowanie za pomocą głowicy termostatycznej wyniesionej poza kanał grzejnika. Nie należy montować głowicy w wannie, gdyż pomiar temperatury będzie błędny ( głowica musi odczytać temperaturę pomieszczenia a nie wanny w środku). Innym elementem sterowania grzejnikiem bez wentylatora jest sterowanie grzejnikiem za pomocą termostatów naściennych. Jest oczywiście wiele dostępnych modeli regulatorów . Dzięki sterowaniu za pomocą termostatów naściennych mamy możliwość wygodnej regulacji działania systemu grzewczego. W przypadku sterowania grzejnikiem za pomocą regulatora wziąć siłownik, który będzie regulował dopływ ciepłej wody do grzejnika. W oby przypadkach konieczny jest także zakup zaworów grzejnikowych.

Inaczej wygląda sterowanie grzejnikiem z wentylatorem. Oczywiście są także cechy wspólne takie jak zawory i siłownik. Istotną różnicą jest tutaj przede wszystkim regulator. Regulator musi mieć dodatkową funkcję, która będzie sterowała nie tylko przepływem wody w grzejniku ale przede wszystkim pracą wentylatora. W przypadku grzejnika kanałowego obowiązkowym elementem sterowania jest zasilacz, który zmienia natężenie prądu na 24 V.

 

ZALETY GRZEJNIKÓW KANAŁOWYCH

  • oszczędność
  • komfort
  • trwałość
  • korzystny wpływ na estetykę pomieszczenia
  • dobry sposób ogrzewania pomieszczeń o dużych powierzchniach
  • w niektórych modelach możliwość w okresach letnich wykorzystać grzejnik do chłodzenia pomieszczenia

 

Grzejniki kanałowe są popularne nie tylko w nowym budownictwie na etapie budowy.  Grzejnik można z powodzeniem zamontować w budownictwie istniejącym, są modele grzejników bardzo płytkie, które można zamontować nawet w stropie. Jeśli więc Szukasz inteligentnego i komfortowego oraz estetycznego ogrzewania pomieszczenia grzejniki kanałowe są stworzone dla Ciebie.

 

DANE KONTAKTOWE

MASZ PYTANIE ???

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

e-mail: biuro@grzejnikinowoczesne.pl

tel: 601 718 630

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium